28 marca 2012

Mały nerwusek

z naszej córeczki. Strasznie szybko się denerwuje i to niekiedy z byle jakiego powodu. Choć pewnie to my tak na to patrzymy a dla niej te powody są poważne. Np. gdy lalce spadnie kocyk, którym wcześniej ją przykryła; klocek nie chce wejść na swoje miejsce; nie potrafi czegoś zakręcić i tym podobne rzeczy. Potrafi wtedy wszystko szarpać, nawet własne rączki i ugryźć je a nawet.... ścianę. Musimy ją tego oduczyć staramy się wtedy jej tłumaczyć, że nic się nie stało i pomóż jej w zrobieniu tych trudnych rzeczy. Często to nawet skutkuje, nie chce wtedy odciągać jej uwagę aby nie myślała, że jej problemy nie są ważne. No ale czasami trzeba i tak zrobić, zmienić zabawę lub pokazać jej coś innego z czym sobie świetnie radzi.

Bardzo chętnie ostatnio bawi się lalką i wózkiem, układa ją w wózku (wpycha ją tam aż dziw, że wózek jeszcze jest cały), wozi ją, przykrywa kocykiem, karmi a nawet próbuje zakładać swoje pieluszki lalki. Gdy ją przykryje, podbiega do nas i z paluszkiem na ustach mówi "ciii" :) Weronika jest bardzo uważnym obserwatorem, czasami zadziwia nas jak bardzo. Karmi lalę tak jak my ją, przewija pieluszkę naśladując dokładnie nasze ruchy.
Można już ją wciągnąć w dłuższe zabawy i bardzo lubi, gdy bawimy się z nią razem tzn. mama, tata i Weronika. Wtedy widać, że jest najszczęśliwsza a my razem z nią! A o zawrót głowy przyprawiają mnie zabawy córeczki z tatusiem. Szaleją na całego, biegają, śmieją się, krzyczą i wariują. No i bawią się w chowanego.
Potrafi także się wyciszyć oglądając książeczki. Bardzo to lubi, pokazuje nam zwierzątka na obrazkach i umie powiedzieć jak robi krówka, kurka, kaczki (fa, fa) i kotek:)

Powoli zaczynamy myśleć co musimy zrobić aby przygotować nasze mieszkanie na pojawienie się drugiej córeczki w domu. Na pewno pomalujemy mieszkanie. Namawiam Jacka abyśmy pomyśleli wcześniej o budowie ale jemu jakoś tak wygodnie i mu się nie śpieszy:( A tak może byśmy za rok mogli już zamieszkać we własnym domu...

Kochamy Cię skarbie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz