27 listopada 2012

Bergamo - podsumowanie:)

Przyszedł czas na małe podsumowanie....

Wróciliśmy zachwyceni Bergamo jak i jeziorem Como. Są to na prawdę piękne i warte odwiedzenia okolice. Od razu podkreślam, że nasze zdjęcia nie oddają prawdziwego uroku tych okolic.
Jest tam mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia na dłużej i to nie tak całkiem daleko od Bergamo.

Tak więc, Bergamo jest świetną bazą wypadową lub jako pierwszy przystanek. Przylot do Bergamo a stamtąd pociągiem np. nad jeziora.

Z dzieckiem jak najbardziej warto, wszędzie można szybko i w miarę tanio dostać się tamtejszą komunikacją - autobus, tramwaj, pociąg.

A Włosi uwielbiają dzieci, nie tylko starsi Włosi. W pociągu Weronice włoskie piosenki śpiewali studenci, no w wieku studentów i na takich wyglądali :) A ona w rytm śpiewanych piosenek bujała lalą. Wszyscy byli zadowoleni:)  Wszędzie ustępowano nam miejsca, a Weronika ciągle była zaczepiana - zagadywano do niej, głaskano ją po główce, wszędzie miłe uśmiechy i spojrzenia. Dzieci widzieliśmy mnóstwo od takich całkiem maleńkich do starszych.

Polecamy te okolice!

Włochy bardzo nam się spodobały i już planujemy kolejny wyjazd. Tym razem całą czwórką:)

1 komentarz:

  1. witam :) pisałam do Ciebie na forum jednak nie wiem czemu nie mogę CI odpisać, wysyłanie wiadomości mam poblokowane jakieś to dziwne.
    Mam kilka pytań, proszę napisz do mnie meila.
    Z góry dzięki ;)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń