14 lipca 2013

Atrakcje Santa Susanny - i to nie tylko plaża.

Do Barcelony na pewno jeszcze wrócimy, bo to co teraz udało nam się zobaczyć to zdecydowanie za mało.

Weronika jeszcze w nocy przez sen opowiadała nam o metrze, jak to trzeba zejść, skasować bilet, zjechać windą .... Na śniadaniu nadal była w transie metrowym ;)

Przeszliśmy całą Santa Susanne nie jeden raz na pewno a i zahaczyliśmy o pobliskie Malgrat de Mar. Spacery umilaliśmy sobie pysznymi lodami i zabawami na placach zabaw.
Dobre dwie godziny bawiliśmy się wszyscy razem na jednym z nich, gdzie stoi ciuchcia. Żar lał się z nieba a my w cieniu bo w ciuchci jechaliśmy albo nad morze albo w góry :) Maszynistą była mama, reszta załogi pasażerami :) To był ulubiony plac zabaw naszych maluchów. Nie wiem czy innych także ale często cała ciuchcia była nasza .Oczywiście wszędzie można było spotkać zabawki na żetony ...


Za strefą hotelową kierując się w górę Santa Susanny (ale jeszcze nie na samej górze) jest placyk a na nim fontanny, takie co to z znienacka strzelają wodą w górę. Po placyku tym można biegać i próbować uniknąć wodnej kąpieli. Bardzo przydaje się strój kąpielowy bądź rzeczy na przebranie ;) Weronika pobiegała w tą i z powrotem, piszczała z radości i ... musieliśmy ją wyciągać siłą by wrócić na kolację. Suchej nitki to nikt by na niej nie znalazł. Następnym razem wzięliśmy strój kąpielowy dla niej.

Fontanny :)


Wielkim plusem tych wodnych szaleństw było szybkie zmęczenie młodego organizmu;)  Po kolacji już nawet siły brakło na mini disco :)

Niewątpliwą atrakcją Santa Susanny jest ciuchcia turystyczna - o nie już pisaliśmy a także plac zabaw na plaży (otwarty dopiero od lipca).

Santa Susana to typowa turystyczna miejscowość, której główną atrakcją jest plaża i tutaj skupia się głównie życie wakacyjne - m.in. różnorakie gry na plaży, knajpki, bary nawet restauracje a także place zabaw oraz wycieczki statkami turystycznymi do pobliskich miejscowości.

Ma także deptak, w sumie dwa - jeden wzdłuż plaży naszczęście niezagospodarowany różymi "pamiątkami wakacyjnymi" a drugi wzdłuż głównej ulicy - bardzo zagospodarowany. Spacer tym drugim może męczyć za którymś razem ale to tam są te pyszne lody.

Wieczorem to właśnie na tym deptaku toczy się życie - pojawia się jeszcze więcej straganów i ludzi. Mimo tego gwaru nie raz skusiliśmy się na taki wieczorny spacer - o inne atrakcje na które można się wybrać z dziećmi ciężko wieczorem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz