7 maja 2014

Kto się ... pytał a kto odpowiadał ?

W sumie ciężko stwierdzić ;)

Jakiś czasu w konkursie zorganizowanym na dziecięcej platformie Czas dzieci wygrałam dwie świetne książeczki dla dzieci. Uwielbiamy książeczki więc bardzo nas ta nagroda ucieszyła :)

Jedna z otrzymanych książek nosi tytuł "Kto się schował?", autorstwa Satoru Onishi. Na jej kolorowych stronach znajdziemy 18 różnych zwierzątek, które to mają różne minki lub robią coś innego.

Tak w skrócie zabawa z tą książka polega na szukaniu i wskazywaniu, które ze zwierzątek np. się schowało właśnie, które płacze, które ma złą minkę, ...Świetna sprawa już dla dwulatka a nawet młodszego dziecka. Zwierzątka interesujące, barwne i takie wpadające w oko ;) Sam pomysł bardzo prosty i dlatego tak wciągający małego detektywa.

Nasze dziewczynki oglądają tę książeczkę wspólnie :) Tak! Coraz więcej rzeczy wciąga ich razem :)Weronika z miną pani profesor próbuje odpytywać Lenkę z obrazków ale Lenuś jak to ona sama zadaje pytania "cio?, kto?" czym drażni swoją siostrę ;) Jednak Weronika ma cierpliwość, powtarza pytanie a Lenka już wtedy pokazuje paluszkiem na odpowiednie zwierzątko.Jak na razie książka mimo częstego użytkowania im się nie znudziła ;) I mimo tego, że Weronika już zna wszystkie odpowiedzi nadal kolorowe i oryginalne malunki przyciągają jej uwagę.

Polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz