29 lipca 2014

Kiedy żar leje się z nieba ...

Dzieciaki domagają się wody, dużej ilości wody :) A jak można połączyć rodzinny spacer po parku z uciechami wodnymi dla najmłodszych ?

We Wrocławiu na przykład można pójść do największego i chyba najstarszego parku w mieście czyli parku Szczytnickiego (no i mamy spacer malowniczymi parkowymi alejkami a dzieciaki sporo miejsca do wybiegania się). 
A tam koniecznie zajrzeć za Halę Stulecia, gdzie kryje się multimedialna fontanna otoczona pergolą (no i mamy szaleństwa wodne). 

Most Zwierzyniecki - to tędy zmierzaliśmy do naszego celu.


Weronika na nóżkach a Lenka w chuście. Wizja fontanny nie pozwala nam dlużej przyjrzeć się imponującej Hali Stulecia.Wrocławska fontanna jest największą multimedialną fontanną w Polsce! Robi wrażenie a szczególnie wyjątkowe pokazy muzyczne - warte posłuchania i obejrzenia. 


Przed główną fontanną jest mini fontanna dla dzieci - a tam wieczne szaleństwo przerywane pokazamy tej głównej.


Dziewczynki były zachwycone. Ciężko je było później namówić na dalszy spacer po parku. Jednak wizja tramwajowej wycieczki zadziałała. 


Park Szczytnicki jest bardzo rozległy, my nawet nie przeszliśmy małego jego kawałka ale wiemy, że tutaj wrócimy. 

Idziemy dalej by choć troszkę nacieszyć się parkiem.Tramwajem wracamy na wrocławski rynek (jeszcze nam się nie znudził) na obiecane lody i kolację.

Każdego dnia opuszczamy mieszkanie przed 10 a wracamy na 21 i nasze maluchy dają radę. Bez marudzenia i to raczej my je a nie odwrotnie ciągniemy do domu ;)

2 komentarze:

  1. Byłam na pokazie multimedialnym, o którym piszesz - rzeczywiście super. Co tu dużo pisać, zazdroszczę Wam Wrocławia i już ;-))

    OdpowiedzUsuń
  2. To z maluszkiem do Wrocławia! Zachęcamy:)

    OdpowiedzUsuń