25 lipca 2014

L ...A...T...O :)))) Pojezierze Dąbrowskie.

Korzystamy na całego z tej słonecznej pogody i ruszamy się z domu. Ruszamy nad wodę tę z piaszczystym dnem jak i tym wykafelkowanym.

Pogoda jak to pogoda zmienną jest więc moczymy się teraz do woli :) A jak zrobi się chłodniej przyjdzie czas na inne atrakcje ...

Nasze dziewczynki uwielbiają wodę, piasek więc mimo naszego trochę już znudzenia tym tematem ulegamy i cieszymy się razem  z nimi.

Pewnej niedzieli wybraliśmy się na Pojezierze Dąbrowskie - ta nazwa bardzo mi się podoba :) Jest to zespół zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej czyli tak zwane jeziora Pogoria.


My byliśmy na Pogori III, które bodajże od niedawna ma molo wraz z wieżą. Chyba nie muszę pisać, że ludzi było bardzo a to bardzo dużo - tych kąpiacych się w wodzie, w słońcu, spacerujących, jeżdżących na rowerze bądź rolkach też. Cały komplek jezior połączony jest ścieżką rowerową - przy Pogorii III wygląda to bardzo zachęcająco jednak nie wtak upalne dni, kiedy ludzi jest mnóstwo. A slalom wśród ludzi już nie jest przyjemnością.

Ponieważ byliśmy około 10.00 udało nam się znaleść dość przyjemne miejsce blisko wody by dziewczynki miały blisko do wodnych zabaw.


Jak narazie nasze dzieci są łatwe do pilnowania podczas takich zabaw - Weronika udaje, że pływa a Lenka glównie bawi się przy samym brzegu łopatką i wiaderkiem. Dalej do wody wchodzą tylko z nami a wodę uwielbiają choć przyznam, że w basenie czują się pewniej.


Jezioro czyste, ratownicy wokół jak i mała gastronomia - mamy bardzo pozytywne wrażenia i z chęcia przyjedziemy tu także na rower.

Dla naszych maluchów dodatkowym plusem był plac zabaw w pobliżu mola. To na nim właśnie zakończyliśmy ten dzień. No zaraz po lodach ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz