2 września 2014

Wyspa Słodowa i jej place zabaw

Dziewczynki śpią za ścianą czekając na kolejny poranek z plażą w roli głównej a ja mam chwilę wolnego by napisać jeszcze coś o Wrocławiu.

Już kiedyś wspominałam, że jadąc gdziekolowiek z moimi dziewczynkami zawsze mam spisaną listę z pobliskimi placami zabaw na przerwy w zwiedzaniu, odpoczynek dla małych nóżek i na zabawę.

Wrocław placów zabaw ma naprawdę sporo i to całkiem fajnych placów zabaw. Na wszystkich nie byliśmy nawet na połowie nie ale te co odwiedziliśmy możemy polecić w 100 %.

Najbliżej naszego miejsca zamieszkania były place zabaw rozmieszczone na małej wyspie na Odrze czyli Wyspie Słodowej. Z tego co pamiętam na wyspie znajdują się aż 4 różne place zabaw - od maluszków do starszych pociech.

Kiedy tatulek nasz był zajęty my zapakowałyśmy co trzeba (a sporo tego trzeba ;)) i ruszyłyśmy na wyspę. Słońce tego dnia dawało w kość więc zdecydowałyśmy się pozostać na jednym z placów zabaw, który był umiejscowiony w zacienionym miejscu.

Weronikę kusiły większe zjeżdżalnie ale niestety mama się nie rozdwoi :( Wyprawa z dwójką biegających maluchów po mniejwięcej znanym mi mieście to już był wyczyn. Bieganie w słońcu po różnych placach zabaw to ... poczekamy na tatę ;)

Lena oczywiście wylądowała w chuście więc nóżek biegających było już mniej. A Weronika uległa namową, że "tutaj' czyli w cieniu też jest fajnie.

Super miejsce na popołudnie z dzieckiem i przedpołudnie też :) No i blisko stąd na Stare Miasto.

Dziewczynki od razu zabrały się za gotowanie - ostatnio to ich ulubiona zabawa na placu zabaw.


Weronikę kusiły te cuda ...


Świetny do zabawy - tego dnia jednak za bardzo na słońcu.Do zabawy w chowanego w sam raz.


A jak już się znudzi zabawa to pamiętajmy, że jestesmy na wyspie. A jak wyspa to woda a jak woda to kaczki, które chętnie dadzą się nakarmić.

Cieszy mnie fakt, że powstaje coraz więcej fajnych placów zabaw i to w bliskiej odległości miejsc, które chętnie odwiedzą i zobaczą opiekunowie i  rodzice. A po zwiedzaniu czas na odpoczynek dla całej rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz