21 listopada 2014

Place zabaw - bywamy :)


Każdy rodzic uwielbia (ja na pewno) spędzać czas ze swoim dzieckiem na podwórku, aktywnie. Niektórzy szczególnie upodobali sobie do tego celu place zabaw, ba niektórzy nie ruszają się dalej niż tam, gdzie doleci piasek z piaskownicy ;)

My place zabaw także lubimy choć bardziej lubimy ruszać się poza nie. Jednak i tam sporo czasu spędzamy dlatego szczególnie lubimy te bardziej wypaśne place zabaw. I takich szukamy i o takie wypytujemy znajomych, w najbliższej i trochę dalszej okolicy.


A tych wypaśnych w naszej okolicy co jakiś czas przybywa (niestety nasze miasto daje wielką plamę w tym temacie) co nas bardzo cieszy.

I tak dnia pewnego odwiedziliśmy nowy plac zabaw w dobrze nam znanym Rogoźniku, zaraz przy jeziorze. 

Oprócz standardowej huśtawki, ślizgawki i piaskownicy postawiono tam dla dzieciaków także inny sprzęt, wymagający większego zaangażowania mięśni dzieci.


Można się wspinać, wciągać, wchodzić a nawet pomyśleć trzeba - którą drogę wybrać, którym mostkiem przejść by dojść do wybranej zjeżdżalni bądź rury zjazdowej - wiadomo o co chodzi ;)

Jest część dla maluszków i starszych dzieciaków a wszystko wyłożone miękkimi panelami.

Nasze dziewczynki były zachwycone choć one to jeśli chodzi o place zabaw wybredne nie są. Jeśli ktoś ma po drodze warto zajrzeć.


My byliśmy już kilka razy :) 

Inne place mamy w planach, na innych już byliśmy, na niektóre wrócimy nie raz zapewne ... a może ktoś zna w woj. śląskim jakieś fajne place zabaw? Z góry dziękujemy za pomysły. Pogoda jeszcze sprzyja więc można się wybrać a w razie czego na następny rok będzie jak znalazł :)

2 komentarze:

  1. Ooo fajnie.w takim razie musimy sie tam.wybrac jak juz wiosna zawita.nigdy nie bylam w rogozniku

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecamy, naprawdę fajny plac zabaw.

    OdpowiedzUsuń