31 marca 2015

Bezdroża Krety :)

Samochód na Krecie się bardzo przydaje - brak ograniczenia godzinami odjazdu/przyjazdu oraz sieci połączeń komunikacji publicznej na wyspie. I nie tracimy czasu na przystankach czekając na autobus, który "zaraz" podjedzie.
Jedziemy o której chcemy, jak długo chcemy i jesteśmy tam gdzie chcemy ... ile chcemy czyli aż nam się nie znudzi. A jak znudzi - wsiadamy i jedziemy dalej.
A na Krecie warto jechać dalej, przed siebie, wybierając kierunek losowo. Mapa jednak przydaje się by wrócić do punktu startu :)

Przez tydzień podróżowaliśmy wynajętym samochodem po zachodniej Krecie. Tylko przez tydzień :( Wcześnie rano wyjeżdżaliśmy z Aghia Marina (szybki wjazd na główną drogę wyspy, bez przejazdu przez zatłoczone miasteczka i wioski - warto brać to pod uwagę wybierając miejsce wypoczynku na Krecie) i jechaliśmy przed siebie ... w poszukiwaniu górskich, małych, klimatycznych miasteczek, starych klasztorów oraz malowniczych widoków. Na wybrzeże wracaliśmy by ochłodzić się w morskich falach i kiedy wracaliśmy do punktu startu.


Wszystko czego szukaliśmy udało nam się znaleźć na Krecie - malownicze widoki szczególnie :) A do dzisiaj oprócz niesamowitych miejsc oraz bajecznych krajobrazów pamiętam niekończące się zakręty nad przepaścią.

Klasztor Moni Arkadiu.
 Przez góry, doliny i wioski.
 W drodze do Klasztoru Preveli.
Klasztor Preveli.
Odpoczynek na wybrzeżu.
Na południu wyspy.
Cmentarz aliancki w Suda - jest tutaj także pochowany Polak.
Powrót - na pewno nie ostatni ;)

7 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia ;-) a jeszcze wszystkich nie zobaczyłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia ;-) a jeszcze wszystkich nie zobaczyłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje :) Kreta jest piękna - nasze zdjęcia tego w pełni nie oddają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale wygląda ta Kreta na Waszych zdjęciach 9tym bardziej jak za oknem śnieg!). Wstyd się przyznać, że jeszcze nie byliśmy - do nadrobienia w najbliższym czasie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my chętnie wrócilibyśmy tam :) Choćby jutro ...

   Usuń
 5. Bardzo ładnie u Was w nowym, przejrzystym wydaniu :) a właśnie za 2 tygodnie jedziemy na Kretę na rozruch podróżniczy po długiej przerwie...i własnie będziemy podobnie podróżować po bezdrożach :)...tylko trochę przerażają nas upały...?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękujemy :) Zazdroszczę tych wojaży po tej pięknej wyspie. Kwiecień/maj jest piękny na wyspie - bardzo zielono.
  P.S. Nie mogę się już doczekać Waszych zdjęć.

  OdpowiedzUsuń