24 marca 2015

Jezioro Kournas - jedyne słodkowodne jezioro na Krecie

Na Krecie aktualnie niestety także nie jesteśmy ale ... byliśmy :) Ponieważ małymi krokami zbliżają się wakacje, okres wzmożonych wyjazdów postanowiłam troszkę napisać o miejscach, które nam udało się odwiedzić i poznać. Może komuś się to przyda przy planowaniu swoich wyjazdów albo go zainspirują nasze :)

Wcześniej pisałam już o Bułgarii oraz o Krecie właśnie - innym razem wspomnę jeszcze troszkę o tych krajach a także o innych.

Będąc na Krecie mieszkaliśmy w Aghia Marina i stamtąd robiliśmy sobie wycieczki po zachodniej części Krety. Jednego dnia wybraliśmy się nad jedyne słodkowodne jezioro na wyspie - jezioro Kournas. 

Jezioro o niesamowitym kolorze wody usytuowane jest w pięknej górskiej scenerii Gór Białych. Lazurowa woda na tle malowniczych gór zachwyca każdego. Na miejscu można wypożyczyć rowerek wodny i z poziomu wody poobserwować tamtejszą florę oraz faunę. M.in. można zobaczyć kozice górskie, żółwie a nawet małe węże morskie - my mieliśmy to szczęście, że jeden taki podpłynął do naszego rowerka wodnego ... albo my do niego ... ;)
Kiedy my byliśmy nad jeziorem w okolicy była tylko jedna tawerna , gdzie można zjeść oraz ochłodzić się na tarasie z widokiem na jezioro. Teraz podobno barów i tawern jest tam więcej, co mało pozytywnie wpływa na urok tego miejsca.
Po odpoczynku nad jeziorem można się udać do Rethimno, co i my zrobiliśmy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz