19 marca 2015

Świat Dory - sala zabaw

Zdrowie jeszcze nie szczególnie odpowiednie na spacery to sprawdzamy i bawimy się na kolejnej sali zabaw. Tym razem wybraliśmy się do Świata Dory w Katowicach. 
Bilety kupiliśmy na Groupon.pl w jak dla nas fajnej cenie bo 19,90 zł za cały dzień dla jednego dziecka i do tego w weekend. Zauważyłam, że jeśli chodzi o tę salę to często można kupić bilety wstępu do niej na "grouponie" właśnie.

Jak było ?

Pytając dziewczynki oczywiście uzyskaliśmy odpowiedź, że SUUUUPER. W domu jeszcze kilka razy pytały czy tam wrócimy. Zaś babci później opowiadały, że były na sali zabaw do nocy :) Aż tak długo nie byliśmy ale jak wychodziliśmy to już robiło się ciemno. Spędziliśmy tam 3 godziny - do czasu, kiedy zauważyliśmy zmęczenie dziewczynek.

Po krótkiej aklimatyzacji i zapoznaniu się z nowym otoczeniem dziewczynki zaczęły biegać, wspinać się, zjeżdżać i skakać wraz z innymi dziećmi.
Co jakiś czas wracały do nas na mały łyk soczku i szalały dalej. Weronika bardzo pomagała Lenca w każdej wspinaczce ponieważ chciała by siostra robiła to co ona :)
Hitem tej sali zabaw jest tor saneczkowy na sucho - dzieciaki wciągają sanki na górę i zjeżdżają. Te zjazdy tak wciągały, że dziewczynkom ciężko było się oderwać od sanek. 
Można także postrzelać mięciutkimi piłeczkami ;)
Fajny jest też ogrodzony kącik zabaw dla maluchów z małą zjeżdżalnią do basenu z kulkami, domkiem i tunelem. Maluszki mogą się tutaj bezpiecznie bawić bez obaw o potrącenie przez starszaka. 
Co jakiś czas animatorki załączają matę dla dzieciaków ze świetnymi zabawami - sprzątanie liści, mycie okien, ... lub grami i podkładami do tańczenia.
Na chwilę odpoczynku skusiliśmy Weronikę dzięki czekoladowemu torcikowi kupionemu w tamtejszej kawiarni. Lenka skusiła się tylko na sok i nieustającą zabawę. 
Spędziliśmy wszyscy bardzo fajnie popołudnie w Świecie Dory. Dziewczynki wybiegały się, spożytkowały swoją energię by w domu już tylko wycinać :)

Widać było, że świetnie się bawiły podczas zabawy i w towarzystwie innych dzieci a do tego używały swoich mięśni podczas zabawy - same plusy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz