21 kwietnia 2015

Chania - bez mapy

Do Chanii dostaliśmy się miejskim autobusem, który dość nie punktualnie podjechał na przystanek autobusowy. Wysiedliśmy na dworcu i udaliśmy się na spacer po tym uroczym mieście zwanym kreteńską Wenecją ze względu na wspaniałą architekturę. Chania obfituje w wiele pamiątek po czasach panowania Wenecjan na tych terenach. 

Po Chanii można spacerować z mapą bądź przewodnikiem podążając za licznymi atrakcjami turystycznymi - muzea, meczety, starówka, port, liczne pałace dawnych możnych, twierdza, latarnia, ... , urocze wąskie uliczki. Lub podążać przed siebie, bez mapy i pośpiechu. 

My wybraliśmy ten drugi wariant. Zachwycaliśmy się malowniczymi uliczkami miasta, zaglądaliśmy w każdy zaułek, odpoczywaliśmy na samotnej ławce z widokiem na morze, ... chłonęliśmy atmosferę i czar Chanii a "przy okazji" zobaczyliśmy wenecki port z wenecką latarnią, pozostałości po weneckiej stoczni a także wenecką twierdze.


2 komentarze:

  1. Chania jest przepięknym miastem! Nas również najbardziej zachwyciło Stare Miasto z jego wąskimi uliczkami. Chyba nie muszę dodawać, że zdjęcia są super! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo piękna - można spacerować i spacerować :)

      Usuń