23 kwietnia 2015

Sozopol - najstarszy na wybrzeżu

Sozopol jest bardzo uroczym miasteczkiem znanym głównie ze swoich dwóch piaszczystych plaż ale także ze względu na charakterystyczną zabudowę kamienno - drewnianą. Mimo swoich nie za dużych rozmiarów można tutaj wydzielić część nową, gdzie usadowiło się wiele pensjonatów i rodzinnych hotelików jak i coraz większych apartamentowców oraz starą, zabytkową część.

Polecamy szczególnie tę drugą część na długie spacery malowniczymi, wąskimi uliczkami pnącymi się raz w górę by po chwili opaść w dół między starymi domami z czasów odrodzenia narodowego. Nie zapomnijmy także co jakiś czas zatrzymać się i popatrzeć na te domy a szczególnie na ich piękne drewniane piętra, które zawisły nad uliczkami. Spacerując po Sozopolu co jakiś czas natrafiamy na dość licznie tam występujące malownicze cerkwie - do niektórych można zajrzeć. 
Zachowały się tutaj także fragmenty antycznych murów i starożytnej wieży więc warto zajrzeć i tutaj i odbyć spacer wzdłuż nich. Można tutaj przysiąść, odpocząć i zapatrzeć się w morze ...
Plaże.
 Nowsza część Sozopola pnie się w górę. 
Sozopol jest świetnym miejscem na wakacyjny odpoczynek - plaża, zabytki, urocze uliczki wraz z małą starówką, dobra komunikacja z innymi miasteczkami i bliskość innych atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz