16 maja 2015

Małpki do domków - liczymy

Kolejny nasz sposób na oswajanie się z cyframi oraz liczeniem. W sumie bardzo podobny do poprzednich ale ... inny ;) Każdemu a szczególnie już dzieciom dość szybko nudzi się to co powtarzalne i takie samo. Dlatego staram się tę naukę urozmaicać przez wprowadzanie innowacji do znanych już nam zabaw.
Na warsztat znów bierzemy jakże cenne nam rolki po papierze toaletowym oraz małe małpki (z gry Spadające małpki - przy okazji polecamy;); świetna zabawa i nauka w jednym). Oraz co oczywiste cyfry od 1 do 9 i liczbę 10.

Co dalej?

Małpki rozstawiam w grupach jednoosobowych, dwuosobowych, trzyosobowych, ... na stole. Obok stawiam ich domki czyli rolki po papierze. Wszystko w losowej kolejności. 
Z tyłu umieściłam odpowiednią ilość kropek - pomaga, kiedy zapomną ile to dana cyfra.

Na czym polega zadanie?

Dziewczynki muszą dopasować domek z odpowiednią cyfrą do odpowiedniej ilości małpek. 
Ja siadam a dziewczynki liczą małpki i szukają odpowiedniego domku. Robią to coraz szybciej i bardzo tę zabawę lubią chyba ze względu na ruch wokół stołu i to, że coś się dzieje podczas tej nauki:)
Do 4 Lenka daje sobie świetnie radę - często słyszę jak mówi "Niko tu, Niko o tu patrz."

Polecam taki sposób na naukę, można spokojnie dopasowywać karty z cyfrą do małpek i odwrotnie (tutaj) a można także trochę się przy tym poruszać ... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz