6 maja 2015

Najczęściej odwiedzany - Nesebyr

Jest to kolejny już post z serii naszych pomysłów na wakacyjne podróże. Dzisiaj ponownie zapraszamy do Bułgarii a konkretnie do bardzo malowniczego miasteczka położonego na wybrzeżu bułgarskim - Nesebyr.


Zdaje mi się, że do tego urokliwego miejsca można dostać się z każdej nadmorskiej miejscowości. My jak już pisałam stacjonowaliśmy w Sozopolu więc do Nesebyr raz udaliśmy się komunikacją miejską a innym razem własnym samochodem. Pierwszy jak i drugi sposób nie sprawia żadnych problemów - szybki dojazd oraz spora liczba parkingów.

Nesebyr położone jest na półwyspie połączonym ze stałym lądem przesmykiem na szerokość jezdni
i wąskiej promenady. Spacerując wąskimi uliczkami wybrukowanymi kocimi łbami można podziwiać dwukondygnacyjne domy o kamiennych parterach i drewnianych piętrach wiszących nad głowami przechodniów, urocze placyki, liczne cerkwie oraz bramę obronną z murami miejskimi. Oczywiście na każdym kroku napotykamy kramy z pamiątkami.
Chwili wytchnienia i odpoczynku można szukać spacerując wzdłuż morza po promenadzie okalającej półwysep.
Nesebyr trzeba zobaczyć by się nim zachwycić, poczuć jego klimat i zanurzyć się w jego urok.

4 komentarze:

  1. Piękne widoki, marzą mi się już wakacje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio Bułgaria jest jednym z kluczowych miejsc odwiedzanych przez turystów. Z pewnością też tam zawitamy, bo widzę, że ma w sobie "to coś" :-) aż się chce ruszyć z domu, choćby już dziś :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj, tak:) Choć wiem, że wielu wraca nie zadowolonych z wakacji z tego kraju. A ja lubię go szczególnie za ten spokój, sielskość i ślad przeszłości - wszystko poza wybrzeżem. To jak wakacje wiele lat temu z rodzicami nad Bałtykiem - serio :) Oczywiście jeśli chodzi o te wioski, które także są jeszcze na wybrzeżu.

    OdpowiedzUsuń