14 maja 2015

Wracamy na zamek w Będzinie

Była majówka a my nie mieliśmy specjalnych planów co będziemy robić oprócz spotkań ze znajomymi. Jednak do południa mieliśmy czas, słońce się pokazało więc wsiedliśmy w samochód i ruszyliśmy do Będzina, na zamek. Tak, lubimy zamki a szczególnie te które w pobliżu mają fajny plac zabaw ;) A wspólne wycieczki to to, co lubimy najbardziej więc musieliśmy skorzystać z tej pogodowej okazji.
Poprzednim razem nie udało nam się wejść na zamek, tym razem było inaczej :) Dziewczynki bardzo chętnie wkroczyły za bramę zamkową i razem udaliśmy się na dziedziniec zamku. Zamek w Będzinie jest bardzo dobrze zachowany tym szczególnie polecamy się tu wybrać. 
W kasie kupiliśmy bilety (10 zł za osobę dorosłą, dzieci do 7 lat tego dnia miały za darmo). W każdej z sal znajdowały się różne atrybuty rycerskie oraz dworskie m.in. broń, narzędzia, naczynia, ubrania oraz wiele zdjęć zamku i jej pobliskiej okolicy.
Można wejść jeszcze na wieżę zamkową (dodatkowo płatne - 4 zł), nasze dziewczynki nie były jednak tym zainteresowane.
Co widziała królewna przez okno ? ;)
 Kościół i domy chłopów ... ;)
Po wyjściu z zamku udaliśmy się schodami na wzgórze, gdzie na tablicach można poczytać o historii Będzina i zamku oraz obejrzeć zdjęcia. Wszystko przedstawione w bardzo ciekawy sposób a do tego umieszczenie tablic na wzgórzu w drewnianych coś jakby arkadach sprawia, że miejsce jest również ciekawe dla dzieci.

Kiedy już wszystko przeczytaliśmy przez mały park udaliśmy się na obiecamy plac zabaw. Kto w okolicy to polecam - świetna sprawa dla malucha i starszaka. Wszystko bardzo dobrze przygotowane, nowe i bezpieczne. Z wieloma mniej oklepanymi sprzętami w porównaniu do niektórych placów zabaw.
Na prawdę fajne miejsce. Polecamy na wycieczkę :) 
I tak wybiegani, wybawieni mogliśmy udać się na zasłużonego grilla.

Po więcej pomysłów i inspiracji na ciekawe i wartościowe wycieczki po Polsce zachęcam zajrzeć na blog Maluszkowe Inspiracje i dołączyć do akcji Podróże kształcą.

7 komentarzy:

 1. O! my wiele razy słyszeliśmy o zamku w Będzinie, nasza koleżanka stamtąd pochodzi ;-) Bardzo miło spędziliście ten majówkowy czas!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, tak :) Fajnie zagospodarowane miejsce wokół zamku i sam zamek wart odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest i Będzin! :) Na Twoich zdjęciach prezentuje się świetnie!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja ten zamek widzę z okna i dzięki takim blogom aż się lepiej czuję!

  OdpowiedzUsuń