8 czerwca 2015

Z dzieciakami w mieście Kraków - Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema


Lubię takie miejsca odwiedzać z dziećmi ponieważ dostarczają one nam wielu chwil świetnej rodzinnej zabawy, przyczyniają się do rozwoju dzieci jak i nas, pobudzają ciekawość i inspirują do tysiąca pytań naszych szkrabów. A nas - do udzielenia jak najbardziej prawdziwej, rzetelnej i wyczerpującej odpowiedzi. 
Park połączony z muzeum, gdzie wszystkiego można a nawet należy dotknąć i sprawdzić to Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Więcej o ogrodzie, cenach i godzinach otwarcia można poczytać tutaj.
Park dzieli się na osiem stref, które odwiedzamy kolejno spacerując alejkami ogrodu. Nasze dziewczynki biegały jak szalone, z wielkim zainteresowaniem testując urządzenia każdej ze stref. Górę jednak wzięła mechanika i do tych urządzeń wracały najczęściej i tutaj spędziły większą część czasu. 
Dobrze, że już od dawna z J. mam ustalone kto będzie zajmował się fizyką kiedy dziewczynki pójdą do szkoły ;) Nie było niedomówień kto odpowiada na ich pytania, tysiące pytań.  
Tu spędziliśmy najwięcej czasu a Weronika była mistrzynią w wyciągniętym języku. 
 Tak połączona huśtawka przydałaby się u babci ;)
Takich miejsc szukam na weekendowe rodzinne wycieczki. Już wkrótce odwiedzimy kolejne trochę bliżej nas.

Po więcej pomysłów i inspiracji na ciekawe i wartościowe wycieczki po Polsce zachęcam zajrzeć na blog Maluszkowe Inspiracje i dołączyć do akcji Podróże kształcą.

8 komentarzy:

 1. Oj sama chętnie bym tam poszalała Ci powiem :) Bardzo chętnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się dałam skusić tym wszystkim urządzeniom :) Świetnie miejsce i oby takich było więcej.

   Usuń
 2. Kurczę zazdroszczę Wam tych wycieczek. My mamy za sobą jedną dłuższą i się odgrażamy, że następny raz jak młodsza córa będzie mieć pięć;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z każdą kolejną wycieczką jest coraz lepiej. Serio :) Nie tylko się nie poddawać i swoim oczekiwaniom co do tak spędzonego czasu ... dać wolne ;)

   Usuń
 3. Świetna miejscówka, szkoda, że do Krakowa mamy tak daaaleko! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety :( To może jakiś 2-3 dniowy wypad do Krakowa - sam Kraków ma wiele do zaoferowania a jego okolice również. Pamiętam, że byliście we Wrocławiu chyba nie dawno - piękne miasto, nasze ulubione :)

   Usuń
 4. właśnie... daleko... Tośka uwielbia takie miejsca... ja zresztą też ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może dłuższy wypad do Krakowa :) Można zwiedzić i samo miasto jak i jego okolice. Polecamy!

   Usuń