18 lipca 2015

Place zabaw

Nasze dziewczynki jak każde dzieci uwielbiają spędzać popołudnia na placu zabaw dlatego chętnie je tam zabieramy. Dla Leny plac zabaw chyba na zawsze zostanie salą zabaw, bo żadne nasze ani Weroniki prostowanie do niej nie trafia ;) 
Preferujemy jednak te z pomysłem, przemyślane od początku do końca i wyposażone w niestandardowe sprzęty, gdzie dzieciaki nie tylko bawią się ale także ćwiczą wykorzystując swoje małe mięśnie. A do tego plac zabaw to środowisko, gdzie dzieci praktykują swoje umiejętności porozumienia się, współpracy, kompromisu a także asertywności.
Z własnego doświadczenia napiszę, że do pewnego czasu place zabaw na wsiach były lepiej wyposażone od tych w miastach . Jednak aktualnie to się zmienia i te w miastach przechodzą korzystną metamorfozę. Powstaje także wiele nowych coraz lepiej wyposażonych.

Kilka takich odwiedziliśmy już w najbliżej okolicy i chętnie na nie wracamy choćby na Księżą Górę w Radzionkowie.
 Jest także wodny potwór - Radzio;)
 Można się wspinać, zjeżdżać a nawet popływać w jednym z kilku basenów.
 Dla starszaków jest podwieszany tor przeszkód - mini park linowy.

Inne polecane przez nas place zabaw to: nasz tegoroczny hit czyli tradycyjny plac zabaw wraz z wodnym placem zabaw w Tychach Paprocany; fajny również dla maluchów plac zabaw przy zamku w Będzinie; plac zabaw przy jeziorze w Rogoźniku; świetny plac zabaw przy zamku w Siewierzu z pysznymi lodami na siewierskim rynku; mniejszy ale także warty odwiedzenia plac zabaw w Świerklańcu również ze względu na park atrakcyjny dla rolkarzy, rowerzystów i tych na hulajnogach oraz plac zabaw przy jeziorze Pogoria III - ostatnio się rozrósł więc musimy się tam wybrać i my.

Możemy także polecić plac zabaw w Pyrzowicach w pobliżu lotniska - trzeba kierować się na wieś Pyrzowice, plac jest zaraz obok remizy (jakieś 600 metrów od lotniska) - można miło spędzić czas z dziećmi przed lotem lub po. 

7 komentarzy:

 1. Plac zabaw to idealne miejsce dla rozwoju dziecka. Niestety w mojej okolicy powstawały place zabaw, gdzie podłoże było z kamyków (nieprzemyślany pomysł-nagrzewa się, niszczy buty, wpada non stop do butów i irytuje dzieci).

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie, takie place choć dobrze wyposażone odstraszają. Świetny plac zabaw jest w parku Dolinki 3 Stawów w Katowicach ale ten żwir - Lena co chwilę wysypywała kamyki z bucików albo chciała na ręce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny ten plac zabaw! Sama chętnie bym się na takim pobawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny ten plac zabaw! Sama chętnie bym się na takim pobawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas nie ma takich kreatywnych placów zabaw, ale musimy się przejechać kiedyś do tego wodnego placu zabaw w Tychach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wodny plac zabaw jest super - polecamy:)

  OdpowiedzUsuń