30 sierpnia 2015

Wracamy do przedszkola / aktualizacja

W tym roku w powiększonym składzie. Dokładnie tak, od 1 września jestem mamą dwójki przedszkolaków :) 

Weronika rozpoczyna swój trzeci rok w przedszkolu a Lena debiutuje w jego progach. Prawie! wszystko już gotowe i spokojnie :) czekamy na 1 września.

Jakoś w tym roku bardzo spokojnie ... albo wierzę, że młodsza da sobie świetnie radę ... albo za dużo innych obowiązków co powoduje brak czasu na głębszą analizę tego co się dzieje.

Chyba jedno i drugie po trochu ;) I fakt, że dziewczynki cieszą się i czekają na ten dzień. 

Powodzenia dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców!
........

Pierwszy dzień za nami:) I co? Dałam radę ;) Dziewczynki pomachały, posłały buziaka i odważnym krokiem ruszyły z panią do sali. A my z tatą do pracy ... by jakoś przetrzymać te długie godziny do odbioru dziewczynek z przedszkola.

Na powitanie wybiegły nam dwie roześmiane kochane istotki. Z relacji pani i Weroniki (od 7.00 do 8.00 i od 14.30 do 15.40 były na jednej sali) wynika, że Lenka była bardzo dzielna. Raz tylko się rozpłakała jak się obudziła po drzemce ale szybko zapomniała o smutku :) Zapytała tylko "czy mamusia i tatuś po nią przyjdą ?" - moja kochana córusia.

Weronika była bardzo zadowolona oraz podekscytowana i co chwilę powtarzała nam, że jest już starszakiem :) Już od wyjścia z przedszkola chciała koniecznie wiedzieć za ile godzin tutaj wrócimy :)

A teraz ....

Moje dwie kochane córeczki słodko śpią, już od 20.00. Spokojnie, bez przeżywania dnia (Weroniki początki w przedszkolu dwa lata temu) śpią :)

Dziewczyny jestem dumna!!!!

12 komentarzy:

 1. Nasz syn zaczyna swój 3 rok w przedszkolu, więc my już "za pan brat" ;-) Przedszkolna przygoda z córeczką nas jeszcze czeka ;-) A Wam życzymy udanego rozpoczęcia, a zwłaszcza spokojnego przebiegu edukacji młodszej córeczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy:) Starsza także 3 rok zaczyna ale to całkiem inny egzemplarz niż młodsza, którą w skrócie można określić żywe srebro. No ale zobaczymy jak to będzie ;)

   Usuń
 2. Oj jakbym.chciała obie wysłać i mieć chociaż kilka godzin dla siebie tzn na porządki itp:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To duży plus przedszkola :) W spokoju, bez pośpiechu i bez "pomagania" wszystko szybciej ogarnąć.

   Usuń
 3. Oj jakbym.chciała obie wysłać i mieć chociaż kilka godzin dla siebie tzn na porządki itp:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj jakbym.chciała obie wysłać i mieć chociaż kilka godzin dla siebie tzn na porządki itp:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia dziewczynki w przedszkolu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Dziewczynki spisały się na 5!

   Usuń
 6. A my zaczęłyśmy przedszkole od wagarów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grunt do dobrze spędzony dzień :) A na pewno taki był.

   Usuń
 7. Eh, a u nas tragedia i ważą się dalsze losy Olusia w p-lu. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli z niego zrezygnować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego? Jeśli chodzi o płacz to wiem, że to straszne bo sama to przechodziłam ze starszą ale to na prawdę mija. Trzymam kciuki za Olusia!

   Usuń