27 września 2015

Kino Dzieci dla dzieci :)

Szybko i krótko bo chcieliśmy podzielić się pewną informacją o pewnym świetnym festiwalu dziecięcym. Może kogoś zachęcimy do pójścia do kina i przyjrzeniu się temu wydarzeniu z bliska. Na przykład z sali kinowej ... .

Chodzi nam o Festiwal filmowy Kino Dzieci - gdzie, kiedy, kto i co można zobaczyć i w czym uczestniczyć dowiemy się ze strony wydarzenia.

My najbliżej mamy do Katowic, gdzie w studyjnym kinie Światowid z wielką uwagą obejrzeliśmy dzisiaj norweski film kina dziecięcego Magiczne Święta Kacpra i Emmy. 

To było pierwsze wyjście dziewczynek do kina - tak, dopiero teraz zabraliśmy je do kina. Dlaczego? Bo one ogólnie nie bajkowe, nie telewizyjne i bałam się, że mogę być wielką udręką dla innych oglądających. Teatrzyki dziecięce odwiedzamy namiętnie szczególnie jesienią i zimą i tutaj moje panny świetnie sobie radzą i bardzo chętnie wracają. A jak będzie w kinie? - to była zagadka do dzisiejszego popołudnia. 

Było na prawdę bardzo dobrze, jeśli chodzi o Weronikę i bardzo poprawnie jeśli chodzi o Lenę. Film je bardzo zainteresował - prosty przekaz, wyraziści bohaterowie, trochę muzyki i do tego ujmujący każde dziecko temat - święta, mikołaj, prezenty, ... . Nie więcej nie zdradzamy ... zachęcamy do obejrzenia. 

Przypominamy, że festiwal trwa od wczoraj do 4 października. 

Dziewczynki już planują następne wyjście do kina - wróciły zachwycone. W tygodniu nie damy rady ale może w następną niedzielę się uda. 


8 komentarzy:

 1. Byle tylko nie porzucą teatru na rzecz kina :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ha! Nie słyszałam o tym, ale zaraz poszukam :) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku, jaka szkoda, że nie u nas w mieście :/ Jak nie będzie pogody to chyba też zdecydujemy się na te Katowice :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto. Mojej młodszej bardzo się podobało. Ale wiadomo jak pogoda jest to trzeba korzystać. My wybieramy się w góry bo ... wierzymy w sprzyjającą pogodę :)

   Usuń
 4. Ach, a u nas grają tylko rankami i wczesnym popołudniem..
  Ale wspaniała inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby takich więcej! Wczoraj "odkryłam", że w naszym małym mieście za darmo w wybrane dni w małym kinie grają bajki dla dzieci :) Pozytywnie mnie zaskoczyli.

   Usuń