24 listopada 2015

Budujemy zamek

Piątkowe wieczory należą do nas - Leny i mamy :) Weronika i tata jadą na cotygodniowe zajęcia na basenie a my mamy czas dla siebie. Szkoda wtedy go marnować na porządki, pranie czy prasowanie. Dużo lepiej wychodzą nam ... godzinne stroje min do naszych lustrzanych odbić, puszczanie baniek, podrzucanie balonem, szalone tańce przy Fasolkach, odbijanie łapek umaczanych w farbie na taty koszulce (duże, białe ma tylko On), zawody w skakaniu na kanapie, zabawy w chowanego czy pieczenie babeczek z mnóstwem czekoladowych okruszków, ... 
Co jakiś czas się wyciszamy - oczywiście przy twórczych zabawach :)
Malujemy wtedy farbami ... pudełka po lekarstwach - co nie jest dobrym pomysłem, bo żadna farba oprócz czarnej nie chce się trzymać śliskiego kartonu :/ więc obklejamy je papierem kolorowym. A jak już sama zabawa pudełkami się nam znudzi budujemy z nich zamek! A na pewno coś co nam zamek przypomina :) Aby pudełka się dobrze trzymały używamy mocnego kleju. 
Zabawa doskonała - Lenka sama decydowała, gdzie przyklejamy kolejne pudełka, co nam ma powstać i jak się później bawimy. Zmysł konstruktorski kwitł :) Kiedy zamek był gotowy zamieszkali na nim królowa i król z dziećmi. No i smok oczywiście. Wyobraźnia Leny mnie intryguje od zawsze :)
To tylko pomysł na wspólną zabawę - może mało estetyczny ale Nasz :)

10 komentarzy:

 1. Zamek jest fantastyczny i zrobiony przez małe łapki. To jest coś. Nie sztuka zrobić cacuszko , gotowe na wystawę ale wyczarowanie samodzielnie prze szkrabka to jest sztuka;}}

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Masz rację - dla nas jest to najpiękniejszy zamek na świecie.

   Usuń
 2. Wow, wspaniały pomysł! :-) Widzę, że dzieciaczki trochę się wychorowały :-( bo tyle masz tych pudełek po lekach ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Oj tak, chorowania ostatnio było sporo choć te pudełka to już od jakiegoś czasu zbierałam i nadal zbieram ;)

   Usuń
 3. Swego czasu nasz Młody miał za zadanie przynieść kilka takich pudełeczek po lekach, najpierw bawili się w aptekę a później budowali zamki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł - zabawa w aptekę:)

   Usuń
 4. Kreatywne zabawy- uwielbiam. Strzał w dziesiątkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest nas więcej - my również uwielbiamy:)

   Usuń
 5. Podoba mi się taka zabawa. Efekt nie zawsze musi być piorunujący..wazne ze wykonany małymi rączkami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Dobra zabawa równie ważna :)

   Usuń