13 lutego 2016

Z serii W domu

Ostatnio mało mnie, nas tutaj. W realu jesteśmy za to bardzo aktywni. Szczególnie jeśli chodzi o dom i jego doposażanie. Sporo w tym temacie się już zmieniło na ... więcej :) Oprócz gotowych do użytkowania łazienek, kotłowni czy pralni mamy już panele, drzwi oraz kuchnię. Coraz nam bliżej do przeprowadzki, co nas wszystkich bardzo cieszy :)

Po za domem a raczej w domu także wiele się dzieje. Ostatnimi czasy ćwiczymy z dziewczynkami głosko wanie (Weronika) i wycinanie (Lenka). Dużo malujemy i na nowo odkryliśmy ... ciastolinę. W najbliższym czasie pokażemy naszą nową gę w formie Quizu oraz nowe ale już sprawdzone przez nas sposoby na pokonanie nudy czy "nic mi się nie chcę" ... A i Lena przedstawi swój sposób na okiełznanie cyferek przez 3 - latka ;)

Znacie jakiś sprawdzony sposób na literowanie? Weronika każdy czteroliterowy wyraz napisze ale jeśli ma te litery wymienić przed napisaniem to już jest problem. Nie kumam tego jak Ona to robi a moja cierpliwość jest już na wyczerpaniu ;) Praktyka, praktyka i raz jeszcze praktyka ? Czy jest coś innego, coś ciekawszego i dającego efekty?

Matematyka jest zdecydowanie naszą ulubioną dyscypliną rodzinną ;) Jednak podstawy trzeba znać i innych dziedzin dlatego ćwiczymy i ćwiczymy ...

Podpowiecie coś? Proszę :)

4 komentarze:

 1. Magduś życzę szybkiej i przyjemnej przeprowadzki;) Każda nowa pirdeołka w swoich czterech ścianach cieszy bardzo więc niech Wasz domeczek przybiera w nowości;)
  Moja Młodsza 4-latka poznała cyferki, a nauczyła się na bardzo fajnej grze Rummikub. Z literkami jest jeszcze na bakier. Stwierdziła że cyferki są fajniejsze i koniec tematu;))Więc nie doradzę Tobie w tym temacie. Czekam sobie kiedy nadejdzie właściwy moment i chęci;0
  Pozdrawiam cieplutko- buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy, cieszy :) Dziękuje! Rummikub mamy i potwierdzam świetna gra do nauki cyferek. U nas też lepiej przyswajamy cyferki i wszystko co z tym związane. Weronika ma jednak 5 lat, w tym roku kończy 6 więc zgodnie z programem powinna głoskować. No i za 2 tygodnie ma taki jakby "test". Ćwiczymy i mam nadzieję na efekty.

   Usuń
 2. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka :) Przyjdzie pora a będzie literować aż miło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam, że innego sposobu nie ma ;) Ćwiczymy i mamy nadzieję na efekty. Dziękuje :)

   Usuń