3 lutego 2016

Zima na jeziorze


Kiedy jeszcze śnieg leżał wszędzie, kiedy mróz strzelał pod nogami ... była piękna, śnieżna zima. Pewnie jesteśmy w mniejszości ale lubimy tę porę roku - spacery, w które często trzeba wkładać wiele wysiłku, zjazdy z górki na sankach, bitwy na śnieżki czy najprzyjemniejsze powroty do ciepłego domu ;) Lubimy to! 

Pewnego mroźnego dnia wybraliśmy się nad ... jezioro. Dziewczynki chciały zobaczyć czy jezioro zamarzło. I co zobaczyliśmy ? Zamarznięte jezioro całe we mgle i spacerujących ludzie po nim. Jakby nigdy nic. 
Aż tacy odważni (?) to my nie jesteśmy więc jedyne co to pozwoliliśmy sobie na zabawę blisko brzegu. Ciekawe doświadczenie głównie ze względu na niedowierzanie dziewczynek, że pod nimi jest woda. 
Nie zachęcam do takich spacerów bo nieznanych wodach i do tego w niepewną pogodę. Wszystko w granicach rozsądku! 


7 komentarzy:

 1. Jaka piękna zima i bałwanek jak się patrzy;) Ja jestem matka panikara i za żadne skarby świata nie puszczam na zamarznięte jeziora swoich dzieci. Cały czas mam wizję pękającego lodu. My też należymy do mniejszości lubiącej zimę:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mamy tę samą wizję :) Wszystko trzeba brać pod uwagę bo nigdy nie wiadomo dlatego na taki spacer po jeziorze bym się nie wybrała.

   Usuń
 2. Myślę, że zimę lubi sporo osób - szczególnie taką jak na Twoich zdjęciach:)) bo marudzą zazwyczaj na błoto, deszcz i ogólną "szaro-burość" a biała zima jest fajna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam takich co i takiej nie lubią i tylko przeczekują byle do wiosny :)

   Usuń
 3. Wow super. A ja marzylam o sesji zdjeciowej na zamarzniętym jeziorze tej zimy, ale niestety zbyt ciepło jest i chyba juz się nie uda. Moze za rok...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno wraca zima ale pewnie trzeba jej będzie szukać w górach :) Albo można poczekać ;)

   Usuń
 4. Wow super. A ja marzylam o sesji zdjeciowej na zamarzniętym jeziorze tej zimy, ale niestety zbyt ciepło jest i chyba juz się nie uda. Moze za rok...

  OdpowiedzUsuń