4 października 2016

Farma truskawek. Koserow na wyspie Uznam.

Kiedyś mała rodzinna firma skupiona głównie na truskawkach i wszystkim tym co można z nich "wyprodukować". Dzisiaj kilka rozległych farm rozlokowanych na terenie Niemiec. Farm z małymi fabrykami (m.in. marmolady, cukierków i czekolady), sklepem, restauracjami i fantastycznym placem zabaw! 
Farma truskawek, bo tak każdy je nazywa to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Czas płynie tu ... szybko, za szybko dlatego dzieciaki nigdy nie mają dość i chcą więcej i więcej ;) Więc jeśli tylko jesteście w pobliżu (my akurat byliśmy na wyspie Uznam) polecamy zajrzeć i samemu  się przekonać o niezwykłości tego miejsca. Dobra zabawa gwarantowana, nie tylko dla dzieci!

Aby wejść na farmę pierw trzeba przejść przez spory sklep, gdzie trudno będzie się oprzeć i wyjść z pustymi rękoma ;) (jednak nie ma przymusu zakupu, wstęp na farmę jest bezpłatny). Będąc w środku nie opuszczajmy go za szybko a spójrzmy w górę, gdzie rozlokowana jest na prawdę imponująca kolekcja dzbanków. Kiedy przestaniemy zadzierać głowy choć na chwilkę lub zaglądać przez szybę podpatrując "produkcję" marmolady a dzieci wyszaleją się na arcyciekawym małpim gaju ... możemy pójść dalej :) 
Wow! Tutaj albo tu! Gdzie zaczniemy? Możemy iść tutaj? - krzyczały dziewczynki, jedna przed drugą. Ogarnęło je istne szaleństwo :) Nas chyba również bo sami zjeżdżaliśmy na worku po sianie z ogromniastej zjeżdżalni, chodziliśmy po belkach zawieszonych nad wodą, jeździliśmy na rowerze, sterowaliśmy łódkami, zgubiliśmy się w labiryncie i ... świetnie się bawiliśmy zapominając o czasie. Dziewczynki robiły jeszcze więcej! Skakały na trampolinie, jeździły traktorem, sterowały koparką, gasiły pożar, naprawiały wodociąg, ...
Przed farmą znajduję się rozległy, bezpłatny parking (choć jest tam sporo ludzi i na miejsce niekiedy trzeba poczekać). Wstęp na farmę jest bezpłatny jednak niektóre automaty czy atrakcje dla dzieci kosztują po 1 lub 2 euro. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
Polecamy! Sami chętnie tam wrócimy:) 

8 komentarzy:

 1. Znajdujecie świetne miejsca! Fajnie, że się nimi dzielicie.

  Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubimy ciekawe miejsca, nastawione na dzieci i całe rodziny :) Pozdrawiamy.

   Usuń
 2. Super wygląda ta farma - tak swojsko i sympatycznie.
  Chyba córeczkom również przypadło to miejsce do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale niesamowite miejsce! Urzekło mnie już pierwsze zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bawiliśmy się tam świetnie. Polecamy jak będziecie w okolicach.

   Usuń