25 stycznia 2017

Wrocław. Dzielnica Czterech Wyznań z ulicą Włodkowica na czele.

To już nudne ale raz jeszcze (pewnie nie ostatni;)) napiszę, że uwielbiam Wrocław za możliwości jakie stawia przed mieszkańcami oraz przyjezdnymi. Za jego wspaniałą architekturę, liczne atrakcje dla każdego, kulturalne zacięcie oraz mnogość miejsc, które zachwycają raz za razem. Mamy to ogromne szczęście, że możemy tam bywać dość często. Choć przyznam, że nie zawsze kończy się to spacerem czy odkryciem nowego miejsca z kilku powodów ... bo to dzieciaki za dobrze się bawią, my się zagadamy, jest już za późno, za zimno ... - tak, Wrocław to również (a może głównie) nasz towarzyski cel :)

Pewnego dnia włócząc się uliczkami Starego Miasta dotarliśmy tutaj. Do Dzielnicy Czterech Wyzwań, gdzie w bliskim sąsiedztwie spotkamy cztery świątynie różnych wyzwań. Spacerowaliśmy ulicą Włodkowica, kiedyś gwarną i kolorową ulicą pełną żydowskich handlarzy i kupców.
Dzisiaj w miejscu sklepików oraz małych warsztatów rzemieślniczych stoją urocze kawiarenki, bary oraz małe warsztaty np. krawieckie.
Weszliśmy w jedną z bram by zobaczyć przedwojenną żydowską synagogę, która nie uległa zniszczeniu podczas wielkiego pożaru całej ulicy ani w czasie wojny. Synagoga pełni swoje funkcje do dzisiaj.
Dzielnica Czterech Wyzwań to mało znane albo tylko mało odwiedzane miejsce we Wrocławiu ponieważ kiedy na nie tak odległym rynku mijamy tłumy tutaj jest spokój i cisza. Słuchać tylko szum rozmów dobiegający z kawiarnianych stolików. 
...
Wypiliśmy herbatę, dziewczynki zjadły pyszne lody domowej "produkcji" i ruszyliśmy dalej na poszukiwania równie spokojnych i urokliwych miejsc.

8 komentarzy:

 1. Do Wrocławia mam jakiś sentyment, i choć na stałe mieszkam na Pomorzu, to lubię Wracać do Wrocławia. Jest klimatyczny, piękny i ma to coś w sobie co przyciąga jak magnes ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100% Choć czasem kiedy zbieramy się na spacer będąc u znajomych zastanawiam się "ile można?" ale kiedy wracam zawsze stwierdzam - warto było :)

   Usuń
 2. Wrocław jest przepiękny, ale jednocześnie - nigdy mnie nie urzekł, jakoś nie nawiązałam przyjaźni z tym miastem, chociaż swego czasu nawet w nim trochę pomieszkiwałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nas wręcz przeciwnie :) Ale nie każdy musi lubić to samo i to jest fajne :) Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Wrocław uwielbiam i często odwiedzam, ale tego urokliwego miejsca nie znałam
  spróbuje je odnaleźć , dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest nas więcej :) Wrocław ma swój urok o każdej porze roku.

   Usuń
 4. Uwielbiam te okolice Wrocławskiego rynku <3

  OdpowiedzUsuń