31 maja 2018

Rezerwat Góra Zborów. Nasz kolejny zachwyt nad Jurą.

To nasz kolejny tego roku raz na malowniczej, zjawiskowej oraz wyjątkowo pięknej i bogatej w przyrodnicze atrakcje Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Jura zauroczyła nas na dobre i za każdym razem dostarcza nam niebanalnych wrażeń pojąc nasze oczy wspaniałymi krajobrazami oraz budząc naszą ciekawość przy poznawaniu jej historii.
Nasze dziewczyny same dopominają się wycieczek "na skałki".
Rezerwat Góry Zborów to zbiór malowniczych skał i skałek z górującym nad nich szczytem Górą Zborów. Rezerwat to nie lada wyzwanie dla tych mniejszych, w których wyzwala chęć wdrapania się jeszcze wyżej i zobaczenia jeszcze więcej. A przy tym nieźle się Oni tutaj bawią i główkują w której szczelinie czy jaskini mieszkali jaskiniowcy a w której wykluwały się z jaj dinozaury. Udana wycieczka murowana!
Jeśli Wasze dzieci również uwielbiają się wspinać, biegać, sprawdzać swoje możliwości oraz ... naszą wiedzę polecamy Jurę!

Parkujemy samochód na oznaczonym parkingu w pobliżu czerwonego szlaku, który wiedzie nas przez rezerwat. Dziewczyny uważnie idą przed nami co chwilę dopytując gdzie te skały! Pod nogami plota im się piasek na co zgodnie z miną wytrawnego znawcy - odkrywcy stwierdzają "tak, tu było Morze Jurajskie". A było!
Później to już była tylko wspinaczka, coraz wyżej i odważniej. Dziewczyny poganiały nas a my ... hamowaliśmy ich zapędy i asekurując je. Po każdym wdrapaniu się na skałę stwierdzały z zachwytem "ale tu pięknie".
Werka szukała co raz wyższych i coraz trudniejszych do wejścia skał a Lena ... jaj dinozaurów ;) I tak minął nam czas do późnego popołudnia i czas było wracać do domu.

Polecamy Jurę!

11 komentarzy:

 1. ZDecydowanie musimy się kiedyś tam wybrać! Córka zachwycona byłaby tymi skałami i kamieniami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak:) Moje córy same upominają się o wycieczki na skałki. A Jura to mnostwo możliwości na różne aktywności.

   Usuń
 2. Chyba tam kiedyś byłam, a prznajmniej tak mi się coś kojarzy. Jak mieszkałam na Śląsku, to te okolice były dla nas częstym celem wycieczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie choć jedna szkolna wycieczka miała za cel Jurę:)

   Usuń
  2. Z tego, co pamiętam, to nie, ale za to na studiach byłam tam na warsztatach terenowych ;)

   Usuń
  3. My trafialiśmy na Jurę na wycieczkach szkolnych :)

   Usuń
 3. Super zdjęcia, piękne widoki! Sama chętnie bym się tam wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jura jest piękna i warta nie jednej wycieczki:) Dziękuję.

   Usuń
 4. Jura jest świetna! Cieszy, że coraz częściej doceniana i odwiedzana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Doskonałe miejsce na takie wypady z dziećmi - piękna okolica a trasy nie aż tak trudne, by dzieci miały kłopoty. I jeszcze do "okoliczności przyrody" można dopowiedzieć ciekawą historię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne widoki miejsce, pierwsze zdjęcie skojarzyło mi się od razu z Norwegią bo tu można spotkać takie skały ;) super

  OdpowiedzUsuń